Ondernemerscollege – Grip op verzuim

Krijg grip op verzuim in jouw organisatie!
Vraag jij je als ondernemer of HR-professional wel eens af of je meer kunt doen om verzuim te beperken? Ziek is toch ziek? Dat klopt, maar er zijn wél degelijk manieren om verzuim binnen je organisatie te verminderen en hier meer grip op te krijgen. Of zijn er praktische zaken waar je tegenaan loopt? Vind je verzuimgesprekken voeren bijvoorbeeld lastig? Tijdens het ondernemerscollege Grip op verzuim krijg je inzicht in de wet- en regelgeving én praktische tips om meer grip te krijgen op het verzuim in je organisatie en medewerkers duurzaam inzetbaar te houden.

Waarom deelnemen?
Als werkgever wil je dat je medewerkers gezond en inzetbaar blijven. Maar wat mag je nu eigenlijk wel of niet doen als iemand zich ziekmeldt? Hoe werk je samen met een bedrijfsarts of arbodienst? En hoe voer je het gesprek met je medewerker? Tijdens dit ondernemerscollege geven we je een theoretische basis en gaan interactief in gesprek over veel voorkomende situaties.

Door deel te nemen aan dit college:
– leer je de belangrijkste wet- en regelgeving rond een medewerker die uitvalt,
– leer je hoe je grip krijgt op verzuim en inzetbaarheid,
– weet je wat jouw verplichtingen zijn als werkgever en die van de werknemer,
– krijg je gesprekstechnieken aangereikt die helpen bij het beïnvloeden of voorkomen van verzuim,
– begrijp je hoe je effectief kunt samenwerken met de bedrijfsarts of arbodienst.

Voor wie
Iedereen is welkom. Dit college is vooral interessant voor:
– Ondernemers, leidinggevenden en HR-professionals die te maken hebben met verzuim.
– Bedrijven die verzuim willen terugdringen en hun inzetbaarheidsbeleid willen versterken.

Waar en wanneer
Op donderdag 18 september op onze locatie te Barendrecht, Tuindersweg 22.

Programma
15:15 uur – Ontvangst
15:30 uur – Introductie: het belang van verzuim binnen jouw organisatie
15:45 uur – Wet- en regelgeving
16:00 uur – Interactieve sessies:
– Verzuim en mentale aspecten
– Verzuim en verlof
– Preventie van verzuim
17:45 uur – Vragen en afsluiting
18:00 uur – Borrel met een snack

Tijdens de interactieve sessies is ruimte om veel voorkomende of lastige situaties te bespreken. Uiteraard met aandacht voor anonimiteit.

Kosten
Aan dit ondernemerscollege zijn geen kosten verbonden.

Sprekers
Dit ondernemerscollege wordt verzorgd door onze verzuimspecialisten, in samenwerking met de HR-specialisten uit zusterbedrijf QuatroHR.

Schrijf je in!
Ben je geïnteresseerd? Meld je aan via onderstaand inschrijfformulier. Na aanmelding ontvang je een bevestiging met alle relevante informatie.

Nodig gerust een bevriende relatie uit. Ook die kan zich aanmelden via het formulier.